Obam Termal Resort Otel & Spa

Mekan

 • Konaklama

Hizmet

 • Sauna

 • Açık Yüzme Havuzu (Bay)

 • Açık Yüzme Havuzu (Bayan)

 • Kapalı Yüzme Havuzu

 • Kasa

 • SPA

 • Wife

Mutfak

 • Bilgi Bulunmamaktadır. En Kısa Sürede Güncellenecektir.

Organizasyon

 • Bilgi Bulunmamaktadır. En Kısa Sürede Güncellenecektir.

Kapasite

 • Bilgi Bulunmamaktadır. En Kısa Sürede Güncellenecektir.

Ödeme

 • Nakit

 • Kredi Kartı

Obam Termal Resort Otel & Spa

Obam Termal Resort & Spa, dört mevsim doğası ve dört dörtlük tatil anlayışıyla, Sındırgı Hisaralanı mevkiinde 50.000 m2 açık, 12.500 m2 kapalı alanda hizmet vermektedir. 

 

Obam Termal, muhteşem bir doğaya sahip. Kızıl çam ormanlarının kuşattığı ve yeşilin bin bir renginin hakim olduğu bu manzarayı, eşsiz travertenler ve Simav Çayı üzerindeki göl manzarası kusursuz bir tabloya dönüştürüyor. Özel tasarlanmış mimarisi ile doğayla bütünleşiyor; kış aylarındaki göl manzarasına yılın on iki ayındaki orman manzarasını da katıyor.
Obam Termal, hem yalnız kalarak sükunet bulmanız; hem de sosyalleşerek eğlenebilmeniz için detaycı bir yaklaşımla projelendirilmiştir..

 

Kaynağından doğal ortamda yeryüzüne çıkan 98 derece şifalı termal kaplıca suyu beden ve ruh sağlığını zinde tutuyor.
Sahip olduğu tüm bu ayrıcalıklarla Obam Termal Resort Otel & Spa¸ hayatın telaş ve stresinden arınarak moral, huzur ve sağlık depolayacağınız kusursuz bir tatil vaadiyle misafirlerini bekliyor.

 

Kategori : Termal Otel

Konaklama :Yarım Pansiyon(Açık Büfe) 

Sezon : 01 Ocak 2016 - 30 Aralık 2016

Konum : 

Otele Giriş Saati   : 

Otelden Çıkış Saati : 

Çocuk ve Bebek konaklama koşulları: 1. çocuk 0-6 yaş ücretsiz,  2. çocuk 7-12 yaş %50 indirimli.

Havaalanı mesafesi:               

Şehir merkezine mesafesi:Tesis, Sındırgı ilçe merkezine 17 km, Balıkesir’e 75 km, İstanbul’a 350 km, İzmir’e 175 ve Bursa’ya 225 km uzaklıktadır.

 

HAVUZLAR

Bay ve bayanlar için ayrı açık ve kapalı termal yüzme havuzları vardır.

 

ORTAK HAVUZ

Termal özel aile bölümlerimiz de ekstra ücretli olarak bulunmaktadır.

 

SPA VE SAĞLIK MERKEZLERİ

Tesisimizde bay ve bayan ayrı olmak üzere Türk hamamları, açık ve kapalı yüzme havuzları, saunalar, buhar banyoları,aqua park ve Termal terapi havuzları,macera duşları,kar çeşmeleri, vardır.

 

BAY VE BAYANLARA ÖZEL BÖLÜMLER

Bay ve bayanlara özel açık-kapalı şifalı termal su havuzlarında zihin beden ve ruh sağlığınızı zinde tutabilir, sadece kendinize zaman ayırabilirsiniz.

40-50 derece arasındaki termal su, başta fıtık olmak üzere, iltihabi romatizmal hastalıkların kronik dönemlerinde, yumuşak dokunun romatizmal hastalıklarında, ortopedi ameliyatları ve kırık sekelleri rehabilitasyonunda tedavi amaçlı kullanılıyor.
Ayrıca, sauna, buhar salonu, terapi havuzu, masaj, SPA seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Tesisin tasarımında; zihin, beden ve ruh sağlığı birlikte ele alınarak, mekanların aydınlık ve ferah olması, güvenli ve huzurlu ortamlar sağlanması önemsenmiş, bireylerin sosyalleşme ya da yalnız kalma, hareketlilik ya da sükunet gibi farklı ihtiyaçlarına yönelik ortamlar, yalnız tedavi merkezinde değil, tesisin açık alanları da dahil tümünde farklı olanaklarla desteklenmiş.
Otel içerisinde misafirlerin kullanabileceği, spor salonu, okuma salonu, oyun salonları, toplantı salonları, çocuklar için parklar da mevcut.


Kuran-ı Kerimde Enbiya sûresinde “Hayat sahibi her şeyi sudan yarattık” buyrulmuştur.
Tıbbın daha gelişmediği dönemlerde su, yara ve ağrıların tedavisinde kullanılan bir ilaçtı. İbn-i Sina kaplıcalar ve şifalı sular üzerine yaptığı araştırmalarda bir suda bakır, demir ve tuz bir arada bulunduğunda bu suyun eklem ağrılarına, bakırlı suların, ağız, göz ve kulak hastalıklarına, demirli suların ise dalak ve mide hastalıklarına iyi geldiğini yazmıştır. Tuzlu maden sularının ise baş ve göğüs hastalıklarına, kükürtlü suların sinirleri kuvvetlendirdiğine ayrıca ciltteki yara ve çıbanlara faydalı olduğuna dair İbn-i Sina’nın tespitleri, günümüz araştırmaları ışığında bakıldığında dikkat çekicidir.
Biz de ‘şifadır’ diyerek geçtiğimiz hafta sonu Haber7.com ailesi olarak Obam Termal Resort Otel’in yolunu tutuk ve 3 gün boyunca bir yıllık enerji depoladık.

 

ODA TİPLERİ

Otelin 58 standart oda, 24 villa suit oda, 8 suit oda ve 2 engelli odası olmak üzere toplam 92 odada 250 yatak kapasitesi vardır.

 

MİMARİSİYLE KLASİK OTELLERDEN ÇOK FARKLI

Çam ağaçları ile çevirili muhteşem manzarasıyla, sadece şifa aramaya gelenleri değil, doğa tutkunlarını da cezbeden Sındırgı Obam Termal Resort Otel, doğal ve ferah mimarisi ile de dikkat çekiyor.
Otele yürüyüş mesafesinde yer alan Hisaralan mevkiindeki termal kaynaktaki travertenler özellikle fotoğraf çekmek isteyenler için büyüleyici görünüme sahip.
onbaharda yeşilin hemen her tonunu barındıran ormanı ve Sındırgı Çaygören Barajı’nın muhteşem göl manzarası da görülmeye değer…

 

GENEL KURALLAR

Akşam yemeklerinde ve sabah kahvaltılarında içme suları fiyatlarımıza dâhildir.

Öğle yemeği almak isteyen misafirlerimiz için kişi başı 25 tl. olarak hizmet vermekteyiz.

15:30 – 16:30 saatleri arasında tatlı tuzlu kuru pasta ve kek ikramı yapılmaktadır.

Konaklama süresince yarım pansiyon haricinde tüm yiyecek ve içecekler ekstra ücretlidir. Alkol satışımız ve hizmetimiz yoktur.

Tüm termal aktivite alanlarının kullanımı ücretsizdir. 

Tüm odalarımızda Split klima ve merkezi ısıtma sistemi, özel elektronik şifreli emanet kasa, elektronik kartlı kapı kilit sistemi, LCD ekran TV, saç kurutma makinesi, mini bar ve balkon vardır..

Evcil hayvan kabul edilmemektedir.

 

TERMAL SUYUN FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR

 

Romatizmal Rahatsızlıklar

Kronik romatizma türleri, hastaların yaşam kalitesini olumsuz etkileyen rahatsızlıkların başında gelmektedir. Çoğunlukla hareket kısıtlılığı ve ağrı olarak etki eden bu rahatsızlığın neden olduğu şikâyetlerin azaltılmasında, termal su tedavisi önemli bir yere sahiptir. Termal su tedavisi sayesinde kronik romatizmalı hastaların günlük yaşam kalitesi ve yaşam konforu artırılabilmektedir. Hekim kontrolünde yapılan banyolar sonucunda ağrıların giderilmesi doğrultusunda son derece önemli sonuçlar elde edilebilmektedir. Termal su; romatoid artrit, ankilozan spondilit gibi kronik bel ağrıları, osteoartrit gibi noninflamatuar eklem hastalıkları ile miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarında ise tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılmaktadır.

 

Ortopedik Rahatsızlıklar

Ortopedik rahatsızlıkların tedavisinde, termal su sayesinde etkili sonuçlar elde edilmektedir. Ortopedik veya iskelet sistemine yönelik ameliyatlar sonrasında oluşan eklem tutuklukları, kazalardan veya ameliyatlardan kalan sekeller, eklem donmaları ve adale sertliklerinin rehabilitasyonunda termal su tedavisinin önemli yeri bulunmaktadır. Termal su sayesinde kırıkların daha kısa sürede iyileştirildiği, hastalık sonrası yerleşen işlev bozukluklarının düzeltilebildiği, beyin ve sinir cerrahisi gibi uzun süre hareketsiz kalınan durumların ardından yürütülen hareketli hale getirme tedavilerinde etkili sonuçlar elde edilmektedir.

 

Nörolojik Rahatsızlıklar

Suyun rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi, rehabilitasyonun kritik öneme sahip olduğu beyin felci, celebral palsy (spastik), çocuk felci (polio) gibi nörolojik rahatsızlıkların rehabilitasyonunda olumlu sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Rehabilitasyon ve tedavilerin başarıya ulaşmasında, uygulamaların konusunda uzman kişilerin denetiminde yürütülmesinin kritik etkisi bulunmaktadır. Doğru çevresel koşulların sağlanması da sonuca etki eden faktörlerin arasında yer almaktadır. Termal suyun ayrıca, ruhi yorgunluklar ve zihin (dimağ) yorgunluğu gibi şikayetlerin giderilmesinde faydaları bulunmaktadır.

 

Deri Hastalıkları

Hipertermal (40-42ºC sıcaklıktaki) sularımızın deri yüzeyi üzerinden gerek hidrostatik geçişim, gerek emilim, gerekse de deride birikim yolu ile yaptığı fiziko-kimyasal değişiklikler, birçok deri hastalığının tıbbi tedavisine kolaylaştırıcı etki göstermektedir. Kaplıca sularının deri yüzeyindeki direkt etkilerinden en önemlisi yüzeysel kan dolaşımının hızlandırılmasıdır. Kaplıca kürü sonrasında saç yapısında olumlu değişiklikler, saçların görünümünde parlaklık ve sağlık, cilt görünümünde canlılık gözlenmektedir. Termal su, biyolojik hücre yıpranmasını ve yaşlanma hızını yavaşlatarak yediden yetmişe herkese daha sağlıklı bir yaşam sunmaktadır.

 

Beyin (Selebral) Damar Hastalıkları

Felç (inme) sekellerinin rehabilitasyonunda, stres ve strese bağlı rahatsızlıkların tedavisinde, nörovejatif distoni örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında balneolojik etkilerin yanı sıra çeşitli masaj ve benzeri uygulamaların entegrasyonu ile ‘Wellness’ kapsamında bulunan iyileştirici uygulamalar başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Hemipleji (vücudun bir yerinin felci), parapleji (her iki alt bacağın felci) gibi farklı durumlarda iyileştirici sonuçlar alınmaktadır.

 

Nefrolojik Hastalıklar

Başlıca böbrekler olmak üzere, mesane ve idrar yollarını kapsayan boşaltım sistemi ile ilgili (nefrolojik) hastalıkların tedavisinde, termal suyun olumlu etkileri bulunmaktadır. Termal su, molekül ve partikül içeren yapısı sayesinde böbrekten süzülen kan miktarının artmasını sağlamaktadır. Bu artış, toksinlerden arınma (detoksifikasyon) sürecini olumlu etkilemektedir. Termal su, böbrek taşlarının vücuttan atılmasına; bağırsak hastalıkları, böbrek ve idrar yolları hastalıkları, idrar kesesi iltihabı (sistit) gibi rahatsızlıkların tedavisine yardımcı olmaktadır.
Kireçlenmeler, kas ağrıları ve siyatik
Eklemlerde ağrı ve hareketlerinde tutukluk, sonraki dönemlerde ise şekil bozukluklarına yol açan bir yıpranma hastalığı olan kireçlenmenin (osteoartrit ), eklem kireçlenmeleri (artroz) ve omurga kireçlenmesi (spondilit) gibi farklı türleri bulunmaktadır. Termal su, kireçlenme tedavisinde kullanılan etkili yöntemlerin başında yer almaktadır. Tüm bunların yanı sıra, kas ağrıları (miyalji) ve siyatik şikâyetlerinin azaltılmasında etkili olmaktadır.

Yorum Yap

İletişim

Sındırgı Simav Yolu 17. Km Hisaralan Kaplıcaları Mevkii, 10330 Sındırgı / Balıkesir

Konum

İletişim Formu